Więcej przestrzeni i światła w niewielkim mieszkaniu
Urządzenie mieszkania o niewielkim metrażu w sposób funkcjonalny jest wyzwaniem. Należy bardzo dokładnie przemyśleć każdy element wystroju i wyposażenia, aby nie stanowił
Zamówienia publiczne
Składając zamówienie publiczne osoba odpowiedzialna ma wielki dylemat jak napisać zamówienie, aby oprócz spełnienia wszelkich kryteriów było przystępne cenowo. Unia Europejska udostępniła nam tworzenie
Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej?
Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej? To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ to zależy, z czego chcemy daną ściankę postawić i kto będzie ją wykonywał?
Projekt organizacji ruchu w Warszawie
Każda zmiana organizacji ruchu na drodze gminnej, krajowej, wojewódzkiej lub wewnętrznej stwarza potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa pieszych lub kierowców. Aby móc zablokować
Jak wykorzystać płyty osb w aranżacji wnętrz?
Płyta OSB to nowoczesny materiał drewnopochodny, który z powodzeniem może być wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania ze sobą kilku
Kredyt na dom.
Ogromnym marzeniem większości społeczeństwa jest Wybudowanie własnego domu. W własnej nieruchomości możemy stworzyć idealne miejsce na ziemi dla siebie i naszych bliskich.
Własny dom.
Niestety budowa
Metalowe ozdoby w Twoim salonie
Salon bardzo często uznawany jest za prawdziwe serce każdego domu lub mieszkania. To przecież w tym pomieszczeniu najczęściej spędzamy czas wolny w gronie najbliższych, odpoczywamy po trudach

Salon to serce każdego domu. To wyjątkowe miejsce, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, spotykamy się ze znajomymi, wypoczywamy, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości i organizujemy imprezy rodzinne i towarzyskie. Sami nadajemy temu pomieszczeniu określony charakter, dlatego też warto zastanowić się, jaki styl wybrać do salonu. Kilka inspiracji możesz znaleźć tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/salon/.

Jest wiele różnych koncepcji aranżacji wnętrz, które można podzielić na dwie zasadnicze kategorie: styl klasyczny i nowoczesny. Sposób, w jaki sposób urządzimy nasz salon, zależy w dużej mierze od tego, czy fascynują nas najnowsze zdobycze światowego designu czy wolimy sprawdzone rozwiązania i sięgamy do tradycyjnych wzorców.

Klasyka kontra nowoczesność

Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek stylistykę naszego wnętrza, warto przeanalizować nasze potrzeby, czy salon ma być funkcjonalną przestrzenią dla całej rodziny ? w tym dzieci i młodzieży, czy służy wyłącznie osobom dorosłym, wyłącznie kobietom czy też mężczyznom. Ważne jest też określenie, jakimi barwami możemy operować, by podkreślić wielkość oraz doświetlić pomieszczenie.

Jaki więc styl wybrać do salonu? Wśród dominujących sposobów urządzenia salonu w wydaniu tradycyjnym prym wiodą takie style jak: klasyczny, rustykalny, nowojorski, retro, art deco, styl kolonialny, prowansalski oraz romantyczny. Zwolennicy nowych trendów skłonią się raczej ku modnej ostatnio stylistyce skandynawskiej, industrialnej, minimalistycznej ? w tym fusion, a także awangadrowej. Przy wyborze wyposażenia i kolorystyki ścian salonu ogranicza nas jedynie wyobraźnia i? budżet.

Stwórz wyjątkową aranżację razem z Meble.pl

Meble.pl to prawdziwa kopalnia innowacyjnych rozwiązań i nietuzinkowych propozycji w zakresie aranżacji nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Znajdziesz tu zarówno stylowe meble, jak i designerskie akcesoria oraz dodatki do Twojego salonu od znanych producentów i cenionych marek.

Do wyboru są tu różne rodzaje mebli idealnych do salonu, od eleganckich tapicerowanych sof i foteli z podnóżkami po wielofunkcyjne stoły, półki, komody oraz witryny. Tutaj każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie mógł odkryć wymarzony styl do swojego wnętrza.