Składając zamówienie publiczne osoba odpowiedzialna ma wielki dylemat jak napisać zamówienie, aby oprócz spełnienia wszelkich kryteriów było przystępne cenowo. Unia Europejska udostępniła nam tworzenie nowych inwestycji. Tak więc jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać nowe budynki, remontowano już istniejące. Jedna z dziedzin życia na której głównie skupiono płynące z Unii środki pieniężne oprócz nauki i badań był sport. Od naszego wstąpienia do Unii mieli już wiele lat. Przez ten czas nasz kraj wzbogacił się o wiele hal sportowych, hal widowiskowo-sportowych, otwartych obiektów sportowych jak siłownie, korty tenisowe, czy boiska.
Każdy projekt musi spełniać określone wymagania takie jak warunki BHP, wymagania techniczne i odległościowe. Spełnieniem marzeń każdej osoby zamawiającej projekt budowlany jest oprócz spełnienia wszystkich wymagań ładny i przyjemny wygląd zewnętrzny, tak aby budynek nie sprawiał wrażenia zimnego, surowego obiektu.
Jednak czy kiedykolwiek siedząc na trybunie w czasie meczu zastanawiałeś się nad tym jaki jest koszt budowy hali sportowej?? Czy budując ją uwzględniono tylko najniższy koszt budowy, czy też przemyślano jakieś droższe, ale praktyczniejsze rozwiązanie?
Im dłużej zaczniesz szukać odpowiedzi na ten temat przekonasz się, że jest to zamknięte koło. Wszelkie uwagi co do budowy, wykończenia czy wyposażenia budynków sportowych powinny być zawarte już na etapie projektu. Projektanci bardzo często mają już gotowe projekty oraz nie są zbytnio chętni do tworzenia nowego projektu, bądź nanoszenia zmian i poprawek do już istniejących. Jednak osoba która składa zamówienie na wykonanie danego projektu bardzo często nie ma pojęcia odnośnie wymagań technicznych czy budowlanych. Jak więc stworzyć idealnych system zamówień publicznych? Czy taki w ogóle istnieje?
Najnowsze komentarze