Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bolokylo/domains/firma-janusz.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4993
Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej? - Materiały budowlane
Więcej przestrzeni i światła w niewielkim mieszkaniu
Urządzenie mieszkania o niewielkim metrażu w sposób funkcjonalny jest wyzwaniem. Należy bardzo dokładnie przemyśleć każdy element wystroju i wyposażenia, aby nie stanowił
Zamówienia publiczne
Składając zamówienie publiczne osoba odpowiedzialna ma wielki dylemat jak napisać zamówienie, aby oprócz spełnienia wszelkich kryteriów było przystępne cenowo. Unia Europejska udostępniła nam tworzenie
Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej?
Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej? To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ to zależy, z czego chcemy daną ściankę postawić i kto będzie ją wykonywał?
Projekt organizacji ruchu w Warszawie
Każda zmiana organizacji ruchu na drodze gminnej, krajowej, wojewódzkiej lub wewnętrznej stwarza potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa pieszych lub kierowców. Aby móc zablokować
Jak wykorzystać płyty osb w aranżacji wnętrz?
Płyta OSB to nowoczesny materiał drewnopochodny, który z powodzeniem może być wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania ze sobą kilku
Kredyt na dom.
Ogromnym marzeniem większości społeczeństwa jest Wybudowanie własnego domu. W własnej nieruchomości możemy stworzyć idealne miejsce na ziemi dla siebie i naszych bliskich.
Własny dom.
Niestety budowa
Metalowe ozdoby w Twoim salonie
Salon bardzo często uznawany jest za prawdziwe serce każdego domu lub mieszkania. To przecież w tym pomieszczeniu najczęściej spędzamy czas wolny w gronie najbliższych, odpoczywamy po trudach

Jaki jest koszt postawienia ścianki działowej? To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ to zależy, z czego chcemy daną ściankę postawić i kto będzie ją wykonywał? Zatem przybliżmy koszty postawienia ścianki działowej z różnych materiałów.

Ścianka działowa – z czego zbudować?

Ścianka działowa ma za zadanie wydzielić dodatkową przestrzeń w domu lub podzielić jedno duże pomieszczenie na kilka mniejszych. Jest bardzo dużo możliwości i materiałów, z jakich możemy taką ściankę postawić. Wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać.

Do budowy ścianki działowej można wykorzystać materiały, takie jak płyty gipsowe, pustaki ceramiczne, pustaki szklane, beton komórkowy czy cegłę. Każdy z tych materiałów daje inny efekt wizualny i akustyczny.

Parawany i ścianki działowe nie są elementem konstrukcji budynku, nie podtrzymują sufitu i służą tylko do podziału pomieszczeń.

Najtańszym rozwiązaniem będzie postawienie ścianki działowej z płyty gipsowej. Ściankę montujemy na specjalnym stelażu metalowym. Koszt postawienia takiego parawanu to około 90zł/m2. Jeżeli zdecydujemy się wykonać ją samodzielnie, to cena się nie zmieni, ponieważ odpada nam koszt robocizny.

Ścianka działowa z cegły to koszt rzędu 91 zł/m2 z robocizną. W tym wypadku, jeżeli nie mamy doświadczenia w murowaniu, to zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty fachowców.

Ścianki działowe z pustaków szklanych to zdecydowanie większa inwestycja. Postawienie takich szklanych przegród to już koszt razem z robocizną od 500 zł do 900 zł. Z kolei parawan z pustaków to cena około 120zł/m2.

Ścianka działowa koszt postawienia – podsumowanie

Jak widać ceny są bardzo zróżnicowane. Podaliśmy tylko kilka przybliżonych kwot, natomiast dużo będzie zależeć od firmy wykonującej dla nas ściankę działową i od regionu kraju.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać, montując ściankę działową i następnie dobrać odpowiedni materiał.